KONST / Litografier / Färglitografi 8748247
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 februari 2014
kl 20:08:24
7/2 16:25:44
10/2 15:49:07
200 kr
Hans Kajtorp
Läs mer om Hans Kajtorp